Zalety TMC

Dlaczego warto korzystać z terapii ziołowej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Tradycyjna Chińska Medycyna jest prawdziwym lekarstwem pochodzącym z natury. Większość ziół nie ma żadnej toksyczności lub skutków ubocznych, w przeciwieństwie do zachodnich leków alopatycznych, w tym ekstraktów i leków tworzonych na bazie ziół przez farmakologię zachodnią. Poprzez specjalny sposób obróbki, zioła dostosowujemy do konkretnych potrzeb pacjenta . Zioła w recepturze są dobierane w zgodności z zasadami hierarchii i z uwzględnieniem składników, które maja zminimalizować ewentualny niekorzystny wpływ niektórych, niezbędnych w recepturze ziół.

Zioła chińskie stały się obecnie ogólnie dostępne , dzięki hurtowemu importowi do Europy, który od ponad 30 lat odbywa się w sposób legalny . Zioła te są preparowane i przechowywane w bardzo rygorystyczny sposób , podlegają w Chinach szczegółowej kontroli jakościowej i przepisom prawnym jeśli chodzi o eksport . Chociaż obecnie, ze względów politycznych, niedostępne są produkty pochodzenia zwierzęcego a jedynie roślinne , niemniej jest ich ponad 400 . Natomiast ziołolecznictwo zachodnie używa najwyżej 100 i to w dużej mierze w potraci suplementów . Skuteczność ziół chińskich jest bez porównania większa niż ziół zachodnich. Są one przedmiotem co najmniej 60% badań naukowych z zakresu światowej biochemii i farmakologii.

Zioła chińskie są stosunkowo tanie , ponieważ nie występuje tu mechanizm marketingowy jak np. w suplementach gdzie marketing pochlania prawdopodobnie ponad 90% ceny rynkowej produktu . Skuteczność nie zmniejsza się wraz z długim okresem stosowania , ponieważ receptury ziołowe są ciągle modyfikowane . Medycyna Chińska jest systemem holistycznym, który leczy cały organizm, a nie tylko pojedynczą dolegliwość. Zdefiniowany efekt terapeutyczny i skuteczność TMC jest widoczna w wielu aspektach i potwierdzona badaniami klinicznymi . Ilość poszczególnych ziół w mieszance jest znacznie większa niż stosuje się to w zachodnim ziołolecznictwie. Dzięki temu jest więcej substancji czynnych w mieszance.

Należy podkreślić, że TMC nie zajmuje się leczeniem symptomów ale doprowadzeniem , poprzez terapię ziołową, do wzmocnienia i pobudzenia organizmu do walki z chorobą aż do samowyleczenia .

Zachodnia medycyna zajmuje niewątpliwie pierwsza pozycje w takich dziedzinach medycznych jak: niesienie pierwszej pomocy , chirurgia ,diagnostyka , podtrzymanie i ratowaniu ludzkiego życia z użyciem współczesnej technologii medycznej . Natomiast w leczeniu przewlekłych zapaleń , bólu, chorób skórnych , zaburzeń endokrynologicznych , gastrycznych , chorób hiperplastycznych , chorób przewlekłych, stanów przed chorobowych , trudnych i nieuleczalnych problemów zdrowotnych , Chińska medycyna jest bardzo przydatna a wręcz niezastąpiona .

Korzystanie z ziół w postaci naturalnej daje pewność , że nie ma w nich żadnych środków chemicznych. Składniki pochodzące od Natury są w umiejętny sposób skomponowane , by ich działanie było jak najbardziej efektywne a organizm wykorzystał je w walce z chorobą .

E.A.K.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy na konsultacje do gabinetu lub udziału w turnusie terapeutycznym