Biosól

Biosól – sól powstająca w procesie wypalania w baryłkach z żółtej ochry

Biosól, wypalana w Korei i eksportowana do Japonii i USA, posiada najwyższą jakość, która odpowiada standardom określonym przez FDA.  Najważniejszą właściwością biosoli jest zdolność do emisji fal dalekiej podczerwieni, pochodzących z glinianych naczyń (wykonanych z żółtej ochry), w których przechowywana jest ta biosól. Fale dalekiej podczerwieni odżywiają komórki, dodają energii i pomagają w usuwaniu z organizmu toksycznych substancji. Od najdawniejszych czasów żółta ochra uznawana była za antidotum, gdyż posiada właściwości oczyszczające.

Sól morska suszona na słońcu zachowuje swoje najlepsze właściwości, gdy jest zbierana w okresie od kwietnia do czerwca. Zebrana w tym czasie sól jest przechowywana przez ponad rok by oddzieliła się bogata w białko solanka. Biosól jest wyjątkową solą, ponieważ jako jedyna z wszystkich dostępnych na rynku soli, powstaje poprzez wypalanie w ochrowych dzbankach. Podczas wypalania soli przez ponad 13 godzin w piecu, w temperaturze 750 stopni Celsjusza jest odparowywana solanka. Także fale dalekiej podczerwieni emitowane przez ochrowe dzbanki, usuwają z soli szkodliwe substancje i zachowują cenne dla zdrowia minerały. Podczas tego procesu, morska sól zamknięta z ochrowych dzbanuszkach, staje się alkaliczna solą, bogatą w minerały pochodzące z morza i żółtej ochry.

Biosól jest szczególnie polecana smakoszom, gdyż w procesie oczyszczania została pozbawiona gorzkiego i słonego smaku. W przeciwieństwie do soli bambusowej w zapachu przypominającej siarkę, biosól nadaje potrawom delikatny czysty smak. Używając biosoli nadamy potrawom nowy oryginalny smak.

Dlaczego żółta orcha jest tak wyjątkowa?

Składniki

Żółta orcha jest nazywana „magazynem energii słonecznej” gdyż jej struktura, przypominająca plastry miodu. Pozwala na magazynowanie tej energii. Kiedy orcha zostanie naładowana energią do najwyższego poziomu, zaczyna oddawać energię w postaci fal podczerwieni, stymulując w ten sposób aktywność innych materiałów i usuwając z nich szkodliwe substancje.

Żółta Orcha w codziennym życiu

Żółta orcha występuje najobficiej w strefie pomiędzy 22 i 55 równoleżnikiem północnych szerokości geograficznych – kolebkach cywilizacji – Indie, Morze Żółte, Mezopotamia, Egipt. W Korei natomiast odkryto największą liczbę dolmenów pokrytych lub zrobionych z żółtej orchy. Mając na uwadze ten fakt można stwierdzić, że życie ludzi w prehistorycznym okresie było ściśle związane z żółtą ochrą. Żółta orcha przez hodowców ryb jest używana jako nawóz i sterylizator, jest też podawana krowom i koniom, które zostały zaatakowane przez pasożyty, lub które cierpią na niewydolność układu immunologicznego.
Dawniej w Korei ludzie robili z orchy dachówki, piece kuchenne, pokrywali nią podłogi w swoich domach, używali orchy przy problemach z żołądkiem.

Sól i ludzkie ciało.

Woda i sól są podstawowymi składnikami ludzkiego ciała. 0,9% naszej krwi to sól, która utrzymuje równowagę ciśnienia osmotycznego, utrzymuje zasadowy odczyn krwi i płynów ustrojowych.
Jeśli odnieść się do poglądu, że życie powstało z morza, to można stwierdzić, że skład naszych płynów ustrojowych jest całkiem podobny do wody morskiej. Naturalna sól morska zawiera ponad 80 rodzajów minerałów włączając wapń, potas i magnez, co sprawia, że jest bardziej odpowiednia do gotowania.

Sól kamienna a sól morska

Sól kamienna: duża ilość soli kamiennej pochodzi z Europy, Ameryki Północnej, Chin i Pakistanu. Jest przeźroczysta z różnymi odcieniami od czerwonego, żółtego i niebieskiego do purpurowego, w zależności od materiałów, z jakich się składa. Mimo dużego stopnia czystości, sól kamienna zawiera mniej minerałów niż sól morska i ma bardziej gorzki i słony smak.

Sól morska: zbierana jest przede wszystkim w południowo-wschodniej Azji: w Chinach, Japonii, Tajwanie, Tajlandii i Korei. Sól najlepszej jakości, o największej ilości minerałów, pochodzi z zachodnich-wybrzeży-Korei.

Właściwości dobrej soli:

  • mleczny kolor, a nawet kształt,
  • delikatny, słodkawy, czysty smak,
  • łatwa do kruszenia,
  • zupełnie sucha.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy na konsultacje do gabinetu lub udziału w turnusie terapeutycznym