Esencja Indiańska

Esencja Indiańska.  

Jak przyjmować oryginalną Esencję Indiańską?

Odwar z dziewięciu indiańskich roślin leczniczych nie jest zwykłą herbatą, lecz esencją herbacianą. Przygotowuje się go jednak tak jak zwykłą herbatę.

Tuż po ugotowaniu i wymacerowaniu ziołowa mieszanka wytwarza własną „aurę”, która uaktywnia się jako „subtelna energia”. Dlatego należy przyjmować oryginalną Esencję Indiańską codziennie, ale w małych dawkach.

Nie zastępuje wizyty u lekarza

Oryginalna Esencja Indiańska nie wywiera działań ubocznych ani nie wchodzi w szkodliwe interakcje z żadnymi przepisanymi lekami. Dlatego też coraz więcej klinik, doktorów medycyny, konsultantów zdrowia i terapeutów zaleca herbacianą esencję pacjentom, którzy zażywają antybiotyki lub inne leki, albo są w trakcie chemioterapii.

To starodawne, sprawdzone i naturalne lekarstwo Indian z plemion Odżibuejów i Kri buduje i działa wzmacniająco na układ immunologiczny, przez co czyni ciało bardziej odpornym na współczesne choroby.

Zmniejsza częste występowanie objawów niepożądanych w przebiegu szeroko stosowanych terapii lekami syntetycznymi oraz sprzyja procesowi leczenia. Jej działanie jest podtrzymujące i całościowe. Nie zastępuje, jednakże wizyty u lekarza w chorobach ostrych ani profilaktycznych badań lekarskich.

Informacja o autorze raportu

Profesor doktor medycyny i doktor filozofii Fred Soal-de-Santé urodził się w roku 1931 pod znakiem Wydry według zodiaku indiańskiego, a pod znakiem Wodnika według astrologii solarnej. Jego oficjalne nazwisko jest pochodzenia francusko-kanadyjskiego, jednakże prawdziwe indiańskie imię znaczy „ten, który rozmawia z drzewami i innymi roślinami”.

Znane powiedzenie „natura nie potrzebuje człowieka, lecz człowiek potrzebuje natury” pochodzi od Freda Soal-de-Santé. Dorastał on w północnowschodnim Quebecu pośród Ludzi Pierwszego Narodu z plemienia Kri wschodnich. Ze strony matki pochodzi        z Czarnych Stóp, Odżibuejów i Kri równinnych. Jego ojciec był francuskim inżynierem.

Dzięki ojcu mógł studiować w Kanadzie i USA. Jednakże przez cały czas ciągnęło go do rodziny i przyjaciół, do indiańskich korzeni. Ponieważ jego babka i matka były szamankami, Fred mógł nauczyć się naturalnych metod leczenia na długo zanim rozpoczął studia medyczne.

Mówi Fred: „ochrona środowiska naturalnego jest najważniejszym, podstawowym oraz Boskim prawem człowieka, którego powinna dochodzić każda odpowiedzialna jednostka!”

Oryginalna Esencja Indiańska

Opakowanie zawiera trzy 25 g woreczki. Z każdego z nich otrzymuje się jeden litr gotowej do spożycia esencji, razem trzy litry, co wystarcza na kilka tygodni leczenia. Dołączony jest szczegółowy sposób użycia.

IWF (International) szuka odpowiedzialnych krajowych agentów, hurtowników i konsultantów na całym świecie zainteresowanych jej niezwykłym produktem: oryginalną Esencją Indiańską. (IWF, 1999)

INNE ZASTOSOWANIA ORYGINALNEJ ESENCJI INDIAŃSKIEJ

Oryginalna Esencja Indiańska wywiera także działanie przeciwbólowe i uspokajające. Pobudza trawienie. Zapobiega przeziębieniu, grypie i zaparciu. Leczy również następujące choroby: mięśniaki macicy, torbiele jajnika, inne nowotwory, choroby tarczycy, chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane, miażdżycę, wrzody, chorobę popromienną, przeziębienie, kaszel, obrzęk, bezsenność, żylaki odbytu, impotencję, upławy, zespół transkontynentalny.

Przeciwwskazaniami do stosowania leku są ciąża i karmienie piersią (IWF – Polska: „Instrukcja przygotowania original Indian Essence”).

Skuteczność oryginalnej Esencji Indiańskiej zależy od jej właściwego przygotowania i dawkowania. Stosuje się ją w postaci odwaru, proszku lub papki do okładów. Sposób użycia odwaru razem z dodatkowymi wskazówkami naturoterapeuty Miłosza Woźniaka podano w ulotce dołączonej do opakowania. Natomiast sposób użycia proszku podany na opakowaniu jest do powszechnego użytku i nie należy go uważać za ogólnie obowiązujący. Najbardziej skuteczne jest stosowanie leku w postaci proszku według receptury ajurwedyjskiej.

ELIKSIR ŻYCIA NIESIONY NA SKRZYDŁACH ORŁÓW

TRADYCYJNY RODZIMY LEK, ORYGINALNA ESENCJA INDIAŃSKA, POWRACA DO AMERYKI PÓŁNOCNEJ

 

Oryginalna Esencja Indiańska, która odniosła ogromny sukces po wprowadzeniu na rynek europejski, jest obecnie dostępna również w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

W poszukiwaniu prawdy – odkrycie starodawnego leku

W roku 1994 dr Martina Kaessner Fischer, dziennikarka naukowa ze Szwajcarii, przybyła do Kanady w celu zbadania doniesień o różnych tzw. „cudownych lekach” indiańskich.

W wyniku utworzenia Departamentu ds. Indian i Północy mogła spotkać się z indiańskimi wodzami, starszyzną i szamanami. Podróżowała swoim małym starym samochodem marki Citroen CV2 Charleston z silnikiem o mocy dwóch KM. Ta wyprawa badawcza trwała wiele tygodni. Przejechała w Kanadzie trasę liczącą 6.300 km, odwiedzając kolejno plemiona Ludzi Pierwszego Narodu.

W miarę zdobywania zaufania starszyzny i szamanów, Ludzie Pierwszego Narodu stopniowo odkrywali przed nią tajemnice ich starodawnych tradycyjnych metod leczenia posługując się rysunkami, opowieściami i symbolami. Objaśnili jej, w jaki sposób stosują „święte” rośliny: zioła, korzenie i korę w uzdrawianiu chorych. Powierzyli sekrety cudownych właściwości leczniczych esencji herbacianych, których używają od tysięcy lat.

Dzięki rozwijającemu się wzajemnemu zaufaniu Ludzie Pierwszego Narodu zadecydowali, iż nadszedł czas, aby podzielić się ze światem ich tajemnymi metodami leczenia. Miał być to gest pojednania wobec białego człowieka oraz droga do uzdrowienia Ziemi     i odnowy całego wszechświata.  W rezultacie tego pojednania powstała Indian Wisdom Foundation (Fundacja Mądrości Indiańskiej), której jedynym celem jest propagowanie tradycyjnej medycyny indiańskiej.

Europejskie doświadczenie

Martina powróciła do Europy zabierając ze sobą próbki roślin: ziół, korzeni, kory, a także recepturę ich przygotowania.           W szwajcarskim laboratorium składniki wysuszono i sporządzono herbatę – oryginalną Esencję Indiańską. Jej próbki rozdano wśród znajomych i współpracowników w celu sprawdzenia skuteczności oraz zapoznania mieszkańców Europy ze starodawną tradycyjną metodą leczenia.

Martina zupełnie nie spodziewała się reakcji, jaka nastąpiła. W miarę rozchodzenia się wieści o tej leczniczej esencji, zainteresowanie herbatą gwałtownie rosło. Niemalże w jednej chwili historię oryginalnej Esencji Indiańskiej zamieściło wiele publikacji w Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Włoszech, Francji i Polsce. Automatycznie wzrosła liczba osób chcących osobiście wypróbować działanie cudownej herbaty. W ciągu ostatnich czterech lat oryginalna Esencja Indiańska cieszyła się niesłabnącym powodzeniem          w Europie i cieszy się nim nadal.

Dr Martina Kaessner Fischer wspólnie z mężem dr Roland-Romainem Fischerem zadecydowali, że ten cudowny produkt powinien stać się dostępny także mieszkańcom Ameryki Północnej. Dlatego w roku 1997 powrócili do Kanady, aby otworzyć Kanadyjski Ośrodek Indian Wisdom Foundation.

„ELIKSIR ŻYCIA NIESIONY NA SKRZYDŁACH ORŁÓW”

Raport profesora doktora medycyny, doktora filozofii Freda Soal-de-Santé

„Eliksir życia niesiony na skrzydłach orłów” – tak Indianie z plemion Odżibuejów i Kri nazywają oryginalną Esencję Indiańską (original Indian Essence), ich „święty napój” złożony z dziewięciu ziół leczniczych, który oczyszcza wszystkie sfery ciała, fizyczną, emocjonalną i duchową, przywracając harmonię człowieka z Wielkim Duchem.

Połączenie tych dziewięciu składników jest ważne dlatego, że to właśnie ich łączna energia stanowi o szczególnej wibracji tego niezwykłego, tradycyjnego i naturalnego leku. Rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej uważają liczbę 9 za magiczną, co znajduje odzwierciedlenie w ich świętym kręgu magicznym.

 

Czy indiański lek działa na poważne dolegliwości?

W jaki sposób Indianie leczą dolegliwości ze strony serca i układu krążenia; schorzenia żołądka, jelit, pęcherza moczowego, gruczołu krokowego i dróg moczowych; choroby kobiece, zapalenie stawu, alergię, łuszczycę, astmę, cukrzycę, zapalenie skóry, migrenę, drożdżyce wywołane przez Candida albicans, zaburzenia metaboliczne, raka itp.? Używają oni oryginalnej Esencji Indiańskiej.

Ta Esencja złożona z ziół, korzeni i kory nie jest zwykłą herbatą ziołową. Oczyszcza ciało, przyczynia się do rozmnażania korzystnych bakterii jelitowych, czyści krew oraz działa wzmacniająco na układ odpornościowy. Według praktyków tradycyjnej medycyny indiańskiej odtrucie organizmu jest pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia. Oryginalną Esencję Indiańską można także przyjmować w celach zapobiegawczych – dla zachowania zdrowia lub ogólnego odtrucia.

Wiele gazet i czasopism w Europie pisało już o zadziwiających wynikach uzyskiwanych dzięki Esencji. Uznane kliniki, doktorzy medycyny, naturopaci, szamani i inne postacie związane z leczeniem potwierdzili, po dokładnym przebadaniu, skuteczność tego produktu.

Chociaż brak jest konkretnych wyników dotyczących działania Esencji jako środka odchudzającego, lekarze i pacjenci potwierdzają, że systematyczne spożywanie leku reguluje masę ciała w naturalny sposób, a przy tym bez szkodliwych działań ubocznych.

Jak indiańscy szamani odkryli medycynę naturalną?

Kiedy odkryto Amerykę Północną, statki białych zdobywców z Europy przywiozły szczury i szkodniki na nowy kontynent. Choroby zakaźne, jak: odra, szkarlatyna, cholera, gruźlica i ospa, szerzyły się w zastraszającym tempie, niosąc śmierć tysiącom Indian. Chociaż w tym czasie nie mieli oni jeszcze nazw na te choroby, szamani zdołali wynaleźć leki na nękające ich śmiertelne plagi.

Od tysięcy lat Indianie do sporządzania swojej dziewięcioskładnikowej mieszanki ziołowej Utinam (Manitu = Stwórca, czytanie od końca) używają dziko rosnących roślin, które europejscy imigranci początkowo nazywali „chwastami”. Dopiero od roku 1789 Europejczycy zaczęli dokumentować te indiańskie lecznicze zioła, korzenie i korę. Jednakże dokładna receptura cudownej esencji herbacianej pozostawała tajemnicą, rdzennych mieszkańców Ameryki aż do roku 1994!

Indiański wódz ogłosił niedawno:

„Nadszedł czas pojednania z białymi i odkupienia Matki Ziemi, jak również odnowy wszechświata. Czas więc, aby podzielić się ze światem tajemnicami uzdrawiania”.

Oryginalna, dziewięcioskładnikowa receptura została powierzona przez starszyznę, szamanów oraz wewnętrzny krąg mide (związku naturalnych i duchowych uzdrowicieli Indian z plemion Odżibuejów i Kri) jedynie Indian Wisdom Foundation (IWF).

Odpowiedni produkt w odpowiednim czasie

W ciągu ostatnich kilku lat na rynku pojawiło się niemało produktów, reklamowanych jako „prawdziwe” leki indiańskie. Zawierały one cztery, sześć lub osiem składników, co w żaden sposób nie jest zgodne z filozofią Indian, którzy używają dziewięciu najważniejszych składników. Ponieważ starszyzna i szamani nigdy przedtem nie zdradzili tajemnic sporządzania ich tradycyjnych leków, nie było podstaw do potwierdzenia autentyczności tych produktów.

Aby odciąć się od zjawiska fałszowania produktu starszyzna postanowiła, że ujawni swoje sekrety wyłącznie Indian Wisdom Foundation. Jedynym autentycznym lekiem, opartym na tradycyjnym sposobie leczenia rdzennych mieszkańców Ameryki, jest oryginalna Esencja Indiańska, łatwa do odróżnienia po charakterystycznym opakowaniu z orłem i dwoma piórami indiańskich uzdrowicieli.

Indian Wisdom Foundation

IWF jest organizacją charytatywną założoną w celu propagowania tradycyjnej medycyny indiańskiej. Rozprowadza również oryginalną Esencję Indiańską na skalę światową. Jako organizacja charytatywna zachowuje polityczną i religijną neutralność oraz niezależność. Ściśle przestrzega zasad określonych w międzynarodowej konwencji praw człowieka, a także posiada wysoce etyczną orientację w kwestii fizycznego, psychicznego i duchowego bytu człowieka.

Kanadyjski oddział IWF dąży do upowszechnienia indiańskiej wiedzy medycznej i jej produktów na całym świecie. Dzięki temu można pomóc ludziom z klasycznymi objawami chorób najczęściej występujących w dzisiejszym społeczeństwie.

Część zysków pochodzących z rozprowadzania tego niezwykłego produktu jest przeznaczona dla Ludzi Pierwszego Narodu (zaszczytne określenie stosowane obecnie wobec kanadyjskich Indian). Służą one celom kształcenia i zachowania dziedzictwa kulturowego Indian zgodnie z zasadą win-win (promować i zarabiać), a także jako etyczna rekompensata za komercjalizację ich mądrości.

Jak działa oryginalna Esencja Indiańska?

Zdaniem indiańskich szamanów każda choroba ma przyczynę nie tylko organiczną, ale przede wszystkim emocjonalną                       i duchową. Wiedzą oni również, że rośliny posiadają „duszę” – energię życiową.

Jeśli wybierze się odpowiednie rośliny i wymiesza razem w określony sposób, ich poszczególne energie połączą się dając początek uzdrawiającej sile, która jest o wiele większa od siły pojedynczych ziół. Zdumiewające lecznicze sukcesy osiągane przy pomocy oryginalnej Esencji Indiańskiej, opartej na „subtelnej energii”, można wyjaśnić na dwa sposoby:

  1. z punktu widzenia tradycyjnej medycyny indiańskiej.

Indiańscy szamani mówią o harmonizowaniu ciała, umysłu i ducha – „zjednoczeniu” z Wielkim Duchem (wyższym „Ja”). Uzdrawiające wibracje tego „energetycznego leku” równoważą i oczyszczają kanały je łączące, umożliwiając „wewnętrznemu lekarzowi” ciała przenoszenie leczniczych impulsów na poziom fizyczny;

  1. z punktu widzenia współczesnej medycyny holistycznej.

Wyjaśnienie z punktu widzenia współczesnej medycyny holistycznej jest bardzo podobne do „ezoterycznych” objaśnień Indian. Oryginalna Esencja Indiańska wywiera pozytywny wpływ na czynność gruczołów dokrewnych, które powinny być w równowadze dla zapewnienia optimum zdrowia. Popijanie napoju przy jednoczesnym wyobrażaniu sobie pełni zdrowia pozwala oczyścić                            i przywrócić harmonię na wszystkich płaszczyznach. Dzięki efektowi odtrucia i pozytywnym wibracjom naturalnego leczniczego napoju, ciało człowieka może szybko podjąć na nowo wytwarzanie uporządkowanych struktur komórek. Ta indiańska herbaciana esencja w naturalny sposób zwalcza wolne rodniki i reguluje czynność gruczołów dokrewnych.

Oryginalna Esencja Indiańska pobudza wydzielanie melatoniny – hormonu nastawiającego i regulującego wewnątrzustrojowy „zegar biologiczny”, czyli rytm okołodobowy organizmu.

W wieku dwudziestu pięciu lat wraz z zanikiem grasicy rozpoczyna się proces starzenia. Dzięki regularnemu spożywaniu oryginalnej Esencji Indiańskiej może on zostać znacznie spowolniony. Dzieje się tak ponieważ napój pobudza wytwarzanie                       w gruczołach brakujących substancji czynnych, przez co łagodzi przebieg wielu chorób wieku podeszłego.

Uzdrawiająca moc tego leczniczego napoju tłumaczy liczne cudowne wyniki uzyskiwane w zwalczaniu bólów reumatycznych         i towarzyszących zapaleniu stawu, jak również sukcesy w przypadku pacjentów chorych na raka będących w trakcie leczenia lub odczuwających ujemne skutki działania chemioterapii. „Wiele szczęśliwych marzeń na skrzydłach Wielkiego Ducha może wyleczyć wiele chorób…” (Mądrość indiańska).

Oryginalna Esencja Indiańska źródłem wiecznej młodości?

Napój z dziewięciu ziół indiańskich szamanów słusznie nazywa się eliksirem życia, ponieważ przedłuża on odmładzającą zdolność podziału komórek, a nawet je reaktywuje.

Reasumując, oryginalna Esencja Indiańska działa holistycznie, harmonizuje człowieka z Wielkim Duchem, oczyszcza umysł, duszę i ciało, ożywia organizm i pobudza regenerację komórek, poprawia krążenie krwi oraz znacznie zwalnia proces starzenia się.

Powyższe opinie dowodzą, że Esencję stosowaną wewnętrznie lub zewnętrznie, na przykład jako dodatek do kąpieli, okłady z fusów, krople do nosa itd., można nazwać źródłem wiecznej młodości.

Leczenie zwierząt

Jest obecnie wielu weterynarzy, którzy na podstawie korzystnych wyników uzyskiwanych przy użyciu oryginalnej Esencji Indiańskiej w dziedzinie medycyny człowieka, posługują się tym „czarodziejskim napojem” w leczeniu zwierząt.

Również ogrodnicy i prywatni hodowcy kwiatów donoszą o zadziwiających doświadczeniach w ratowaniu roślin. Krzewy, drzewa i inne rośliny, które ginęły na skutek nadmiernego stosowania nawozów sztucznych lub od pasożytów, były przywracane do życia dzięki oryginalnej Esencji Indiańskiej. Dwie łyżki stołowe herbacianej esencji na litr wody do spryskiwania oraz kilka słów zachęty skierowanych do roślin wystarczą, by zapoczątkować kolejną cudowną kurację.

Człowiek jest oczywiście także częścią natury, w przeciwieństwie jednak do zwierząt i roślin, które mogą od razu i w pełni korzystać z procesu leczenia, musi najpierw pokonać stworzone przez siebie samego bariery oddzielające go od „wewnętrznego lekarza”.

Ani najlepszy lekarz ani najdroższe leki nie są w stanie usunąć choroby bez udziału niezwykle skutecznej, uzdrawiającej siły drzemiącej w organizmie. Dlatego właśnie oryginalna Esencja Indiańska jest kluczem do uaktywnienia olbrzymich zdolności do samoleczenia, które posiada każdy człowiek. Szamanka Biała Jaskółka zachęca: „ożywiaj swego ducha!”

Skład i działanie

Receptura oryginalnej Esencji Indiańskiej pochodzi ze starodawnej medycyny naturalnej Odżibuejów i Kri. Składa się z dziewięciu specjalnych naturalnych składników. Poniżej podano zioła tworzące tę starodawną sprawdzoną mieszankę.

Korzeń łopianu większego Arctium lappa

Reguluje poziom cukru we krwi, ma działanie moczopędne i czyszczące krew, które odtruwa organizm.

Ziele szczawiu zwyczajnego Rumex acetosa

Zawiera duże ilości chlorofilu i karotenów, przez co jest pomocne w dolegliwościach ze strony serca i układu krążenia oraz         w leczeniu raka.

Kora wiązu czerwonego Ulmus rubra

Śluzy wiązu mają działanie przeciwzapalne, antybiotyczne i przeciwbakteryjne.

Korzeń rzewienia dłoniastego Rheum palmatum

Zależnie od dawek, działa przeczyszczająco lub zapierająco. Reguluje czynność jelit, wątroby i śledziony.

Ziele drapacza lekarskiego Carduus benedictus

W medycynie ludowej stosowane na nowotwory złośliwe żołądka i jelit. Reguluje czynność gruczołów dokrewnych, na przykład trzustki.

Liść jemioły Phoradendron flavescens

Środek podtrzymujący w leczeniu raka. Wywiera korzystne działanie na czynność układu hormonalnego oraz pobudza procesy przemiany materii.

Kelp Laminaria digitata

Zawiera duże ilości składników mineralnych, zwłaszcza jodu, który przyspiesza procesy przemiany materii. Sprawdzony środek czyszczący i usprawniający czynność jelit.

Ziele rukwi wodnej Nastutrium officinale

Czyści i poprawia skład krwi, wzmacnia żołądek. Środek moczopędny i wykrztuśny.

Kwiat koniczyny łąkowej Trifolium pratense

Jest pomocny w przewlekłych dolegliwościach ze strony dróg oddechowych, dnie moczanowej i chorobach reumatycznych. Działa wzmacniająco na układ odpornościowy.

Informacja o produkcie i deklaracja

Dziewięć składników starannie zbiera się i suszy. Jakość oraz skuteczność tego indiańskiego napoju zależy w dużym stopniu od miejsca, okresu zbioru, jak również wieku poszczególnych roślin.

Te naturalne surowce przewożone są bezpośrednio do firm w Kanadzie produkujących na rynek Ameryki Północnej i do Szwajcarii – na Europę. Pod ścisłą kontrolą jakości i czystości miesza się je według tajemnej receptury indiańskiej. Następnie są paczkowane przez specjalistyczne posiadające certyfikat jakości firmy w Kanadzie oraz Szwajcarii.

Opakowana w pudełko zawierające trzy 25 g woreczki z wielojęzycznym sposobem użycia oryginalna Esencja Indiańska posiada wystawiony w Kanadzie certyfikat zdrowia na Amerykę Północną (zgodny z NAFTA), a w Europie – przez Biuro Zdrowia Unii Europejskiej. Eksperci z zakresu medycyny także gwarantują brak szkodliwości produktu. IWF posiada również certyfikat jakości i czystości wszystkich składników mieszanki. Oryginalna Esencja Indiańska jest międzynarodowym zarejestrowanym znakiem handlowym (TM), z łatwo rozpoznawalnym orłem i dwoma piórami indiańskich uzdrowicieli na opakowaniu.

 

Niewyczerpalny naturalny zasób

Zioła, korzenie i kora tych roślin nie są uprawiane, ale dziko rosnące. Chwasty są odporne i trudne do wytępienia, dlatego nigdy ich nie zabraknie pod warunkiem, że zbieracze będą wystarczająco umotywowani sprawiedliwą zapłatą za pracę.

 

copyright © 1997 by Miłosz Woźniak

 

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy na konsultacje do gabinetu lub udziału w turnusie terapeutycznym