Wstęp do ćwiczeń

Ilu lekarzy lub terapeutów motywuje nas do ćwiczeń?

W medycynie chińskiej z reguły zalecane jest praktykowanie tai chi, qi gong lub ćwiczeń taoistycznych. W naszym Ośrodku możecie Państwo zapoznać się z nimi, jak również z praktyką z tradycji tybetańskiej lub japońskiej.

Jednym z głównych aspektów tych praktyk jest ruch, umył i przede wszystkim oddech, a więc są dostępne dla każdego. Niektóre proponowane przez nas zestawy są bardzo łatwe do nauczenia się, Jak kilka elementów z Lu jiong, czy też tak zwane pięć tybetańskich ćwiczeń (pięć rytuałów), które są proste do wykonania i mają bardzo pozytywny wpływ na organizm. Kolejne ale mało znanych ćwiczeń to ćwiczenia z maczugami, które również mają zdrowy wpływ na ciało, co odczuwają wszyscy, którzy zaczęli ćwiczyć.

Ćwiczenia fizyczne poprawiają zdrowie i aktywność codziennego życia. Mogą być trudne do wykonania dla osób słabych lub chorych, ale są możliwe, gdy zaczynamy od niewielkiego wysiłku, który stopniowo zwiększamy. Choroby lub dolegliwości mogą być pokonane znacznie szybciej, jeśli leczenie połączymy z ćwiczeniami i poprawnym oddechem , które to stymulują aktywność enzymów i cyrkulację we wszystkich częściach ciała. Poprzez zwiększoną cyrkulację zwiększamy dostarczenie tlenu, wszystkich odżywczych i terapeutycznych elementów do każdej komórki, jak również bardziej efektywnie eliminujemy toksyny.

Cywilizowany świat i niezdrowe warunki, w których musimy żyć i pracować, wymagają od nas byśmy zastanowili się nad wyborem jakiejś formy aktywności, która jest ciału absolutnie niezbędna by mogło prawidłowo funkcjonować. Nasze ciała są stworzone do poruszania się. Jeśli nie poruszamy się, nasze ciało zaczyna się psuć. Jak pokazują dotychczasowe badania, najważniejszą rzeczą jest utrzymanie w dobrej formie brzucha i kręgosłupa. Aby kręgosłup był elastyczny i sprawny musimy rozwinąć mięśnie po obu jego stronach. Wtedy limfa poprzez chrząstki dostaje się pomiędzy kręgi. Limfa jest tak ważna, gdyż tylko ona utrzymuje tkanki przy życiu.

Ćwiczenia pomagają zwiększyć przestrzeń dla połączeń nerwowych, które przechodzą przez kręgosłup.

Jednak Najważniejszą korzyścią wynikającą z tych starożytnych praktyk jest ich głęboki wpływ na narządy wewnętrzne, poprawienie lub utrzymanie ich w dobrej funkcji.

Oddech

Qigong Documentary Overview by Francesco Garri Garripoli

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy na konsultacje do gabinetu lub udziału w turnusie terapeutycznym