Kurs masażu chińskiego

Wstępny KURS MASAŻU CHIŃSKIEGO TUINA

Cena: 790zl.
Terminy: ustalany po zebraniu grupy.
Warsztaty rozpoczną się o godzinie 14 w piątek a zakończą o 12 w niedzielę.

Rezerwacje przyjmujemy drogą telefoniczną pod numerem telefonu 54 251 34 99 lub 728 822 265 oraz drogą mailową na adres biuro@osrodekterapiinaturalnej.pl
Zgłoszenie zostaje przyjęte po wpłacie zaliczki w wysokości 200,00 zł.

Zakwaterowanie:
Komfortowe pokoje 2 osobowe z łazienką i TV

Wyżywienie:
Śniadanie i obiadokolacja plus możliwość skorzystania z kuchni samoobsługowej.

Do dyspozycji gości:
Jadalnia, salon, sala gimnastyczna, sala do ping-ponga, sauna, mini siłownia i duży ogrodzony teren zielony/park,
basen odkryty, trampolina, możliwość wypożyczenia rowerów, strzelanie z łuku

Zapraszamy wszystkich entuzjastów medycyny naturalnej

Również tych, którzy chcieliby się z nią zapoznać w okolice Ciechocinka do malowniczo położonego gospodarstwa agroturystycznego, gdzie ma swoją siedzibę Ośrodek Terapii Naturalnej. Uczestnicy turnusu będą mieli możliwość wzięcia udziału w ciekawych prezentacjach i prelekcjach, a także skorzystania z dobrodziejstw masażu chińskiego Tuina, akupunktury i innych zabiegów jak bańki czy moksa. Będzie też można sprawdzić stan swojego zdrowia zgodnie z diagnostyką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Okolica pelna jest atrakcji turystycznych takich jak: perła Gotyku Torun – miasto Kopernika, zabytkowy Płock, skansen w Biskupinie, czy Mysia wieża w Kruszwicy nad jeziorem Gopło. Polecamy wycieczki rowerowe do Ciechocinka i Nieszawy (prom przez Wisłę).
PROGRAM KURSU:

Stopień 1:  15 godz. zajęć:
1. Wprowadzenie do teorii chińskiego masażu na przykładzie masażu Tuina i Chi Nei Tsang.
2. Ćwiczenia praktyczne w parach – masaż poszczególnych części ciała:
– kręgosłupa,
– głowy i szyi,
– brzucha,
– kończyn górnych, miednicy i kończyn dolnych.
3. Nauka automasażu Do-In.

Dodatkowo w programie:
– Indywidualne konsultacje z lekarzem Medycyny Chińskiej; diagnostyka pulsu, języka i zalecenia terapeutyczne,
– Pokaz: „Wprowadzenie do terapeutycznej kuchni chińskiej.” połączony z degustacją potraw,
– Prezentacja różnych form ćwiczeń terapeutycznych i udział w nich.
– Gimnastyka poranna dla chętnych: „Powitanie dnia z ćwiczeniami tybetańskimi (Ryty).”,
– Ognisko,
– Wycieczka rowerowa dla chętnych.

Masaż Chi NeiTsang – Toa brzucha

Chi Nei Tsang znaczy dosłownie praca z energią organów wewnętrznych albo przekształcenie qi organów wewnętrznych. Masaż ten wykonywany jest był pierwotnie przez taoistycznych mnichów w Chinach, żeby pomóc im w odbywaniu duchowych praktyk poprzez odtrucie, wzmocnienie i wyszczuplenie ciała. Chi Nei Tsang jest masażem brzucha, uwalniającym organizm od napięć i toksyn, blokad emocjonalnych, dzięki czemu energia życiowa (Qi) przepływa swobodnie przez całe ciało.

Masaż Chi Nei Tsang:

– Wzmacnia i oczyszcza wewnętrzne organy jamy brzusznej
– Likwiduje napięcie mięśni brzucha
– Poprawia dopływ krwi do organów, a tym samym przyspiesza przemianę materii i pozbywanie się przez organizm ubocznych produktów metabolizmu.

Masaż może być praktykowany samodzielnie w domu. Po kilku dniach regularnych ćwiczeń (5-10 minut dziennie) poprawia się trawienie, zmniejszają chroniczne nerwobóle, bóle pleców i szyi.

W wyniku terapii zmniejsza się również ilość wody w organizmie, co prowadzi do utraty wagi, tak więc wspomaga proces odchudzania.

Masaż Tui Na
Z punktu widzenia tradycyjnej medycyny chińskiej choroby kręgosłupa, nawet te drobne, mają wpływ na stan całego organizmu i właściwe funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych.
Prawie wszystkie zabiegi terapeutyczne, które są wykonywane, koncentrują się w dużej mierze na kręgosłupie. Na przykład odpowiedni masaż kręgów szyjnych ma wpływ na stan oczu lub zatok nosowych, zaś masaż części środkowej kręgosłupa działa na pracę serca, itd.
Masaż jest starożytnym chińskim sposobem leczenia; stosowano go już ponad 2000 lat temu. Jego podstawową zasadą jest przekazywanie energii z zewnątrz i pobudzanie Qi, energii własnej pacjenta, poprzez silne uciskanie określonych punktów na jego ciele (często zbieżnych z punktami akupunktury). Energia zostaje „wtłoczona” do kości lub osłabionego narządu.
Stosowanie tej metody nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
Masaż ma na celu uregulowanie przepływu energii, usunięcie blokad.
Masaż może w szybkim czasie skorygować nieprawidłowości szkieletu i co za tym idzie, uwolnić narząd wewnętrzny od szkodliwego oddziaływania chorego kręgosłupa. Energia dostarczona podczas zabiegu zapewnia odnowę i wzmocnienie. Masaż jest nie tylko związany z dolegliwościami dotyczącymi bezpośrednio bólu kręgosłupa, lecz pomaga na inne schorzenia.

Zgłoś się lub zadaj pytanie

Dozwolone pliki jpg,pdf