Misja

Misja
czym się kieruję

Moją misją jest udzielanie ludziom pomocy w utrzymaniu zdrowia oraz zapobieganiu i leczeniu chorób. Chciałbym też przybliżyć im dobrodziejstwa, jakie oferuje Tradycyjna Medycyna Chińska (TMC), tak aby ci, którzy zwracają się do mnie o radę i pomoc, rzeczywiście mogli skorzystać z osiągnięć tej medycyny, liczącej sobie tysiące lat doświadczeń i rozwoju. Moim pragnieniem jest umożliwienie dostępu do terapii ziołowej na takim poziomie, jaki ma miejsce w Chinach, a także w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

Wierzę
Jestem o tym przekonany

Tradycyjna Medycyna Chińska jest naprawdę pomocna w wielu trudnych i przewlekłych chorobach, również w takich, które są uważane za nieuleczalne. Czyż nie przychodzi ona z pomocą już setki lat wielu milionom cierpiących ludzi?
W procesie leczenia każdego pacjenta punktem wyjściowym jest dla mnie zawsze szukanie źródła czy przyczyny choroby i dążenie do wspomagania, to znaczy wzmocnienia wewnętrznej zdolności samego organizmu do zdrowienia, odzyskania i utrzymania własnej równowagi. Formuły ziołowe w tym przypadku zawsze są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Oczywiście, bazują one na doświadczeniu lekarzy, teoriach TMC i współczesnych badaniach naukowych.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Żywię też pełne przekonanie co do potrzeby i znaczenia właściwej edukacji prozdrowotnej. Lepiej bowiem – jak głosi znana sentencja – jest zapobiegać, niż leczyć, a także lepiej jest wyposażyć pacjenta w instrukcje, co i jak może zrobić sam dla siebie, by poprawić komfort własnego życia i utrzymać zdrowie, niż polegać w tym względzie na obsłudze opieki zdrowotnej – państwowej lub prywatnej – nie zawsze przecież łatwo dostępnej. Oczywiście, nie neguję tutaj istotnej potrzeby wykonywania regularnych badań kontrolnych.

Poprzez wzorce, edukacje i przykłady będę wspomagał i motywował innych do wzmocnienia swojego zdrowia i zredukowania ryzyka chorób.

Edward Kowalczyk

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy na konsultacje do gabinetu lub udziału w turnusie terapeutycznym