Ośrodek

DIAGNOZA I INDYWIDUALNY PROGRAM TERAPEUTYCZNY

Ośrodek ten powstał w celu zapewnienia Państwu kompleksowej terapii z zakresu Medycyny Chińskiej. Prowadzimy turnusy terapeutyczne z użyciem medycyny chińskiej, turnusy oczyszczające i odchudzające, głodówki lecznicze. Organizujemy kursy w zakresie medycyny naturalnej, warsztaty yogi lub tai chi, wyjazdy zagraniczne z ćwiczeniami i terapią.
Dysponujemy również rozmaitymi metodami kuracji, które pomagają zachować dobry stan zdrowia oraz samopoczucia:

Masaż

Nasi terapeuci dokładnie rozmasują całe ciało…

Moksa

Podgrzewanie punktów akupunkturowych

Akupunktura

Nakłuwanie ciała w punktach newralgicznych

Ziołolecznictwo

Zioła są integralnym i najważniejszym elementem TMC

Ćwiczenia

Poprawa zdrowia i funkcjonowania życia codziennego

Zlecenia dietetyczne

Terapeuta może doradzić jak dobrać żywność do stanu zdrowia

Jesteśmy jedynym ośrodkiem w Polsce gdzie przez cały rok można indywidualnie przyjeżdżać na kompleksową terapie TCM, podczas pobytu stacjonarnego.

Kim jesteśmy?
Co robimy?

Zabiegi oraz konsultacje prowadzone są przez doświadczonego Terapeutę Medycyny Chińskiej. Naszym celem jest zapewniać możliwie najskuteczniejszą kurację zdrowotną, traktując każdy przypadek z osobna. Receptury ziołowe dostosowywane są do indywidualnych potrzeb. Medycyna Holistyczna zakłada, że choroba zaczyna się 10-15 lat przed jej zdiagnozowaniem, dlatego działamy wedle zasady: lepiej zapobiegać, niż leczyć. Kładziony w terapii nacisk na dietę i ćwiczenia – dodadzą nam wigoru, a  życie będzie zdrowszym. W ten prosty sposób stawiamy czoła nieubłaganym oznakom pędzącego czasu.

Czym jest
Medycyna Chińska

Jest uniwersalnym systemem terapeutycznym obejmującym ziołolecznictwo, akupunkturę, masaż, ćwiczenia, dietę oraz zalecenia dotyczące stylu życia. Jako kompletny system leczenia, rządzący się swoimi prawami, istnieje od ponad dwóch tysięcy lat. Żaden system medyczny nie przetrwał by tak długo, jeżeli nie był by skuteczny. Blisko ¼ populacji świata stosuje tę metodę leczenia. Jest łagodna i skuteczna.

Celem TCM jest doprowadzenie do możliwie najpełniejszej równowagi i harmonii energetycznej człowieka tak, aby organizm bez przeszkód odzyskał swój naturalny stan – zdrowie.

Diagnoza
jest istotą medycyny

Praktyczne piękno TMC kryje się w klasyfikowaniu symptomów i podporządkowaniu ich odpowiedniemu modelowi. Każda choroba może być zdiagnozowana w oparciu o te zasady. Sposoby leczenia są ściśle określone i skuteczne. W niektórych przypadkach diagnoza Medycyny Chińskiej okazuje się być bardziej dokładna, aniżeli biomedycyna. Terapeuta zwraca uwagę na szczegóły takie jak: kolor skóry, wygląd języka, ton głosu, aktywność ruchową oraz bada puls.
Model diagnostyczny jest jak konstelacja – oznaki i symptomy są gwiazdami.
Wszystkie te dane pozwalają zawęzić diagnozę do modelu lub ich kombinacji. Odpowiednia strategia terapeutyczna proponowana jest dopiero po ustaleniu modelu diagnostycznego. Współczesny lekarz TCM bierze również pod uwagę badania biomedyczne, co daje dokładniejszy obraz zdrowia pacjenta. Medycyna Chińska może pozytywnie wpływać na choroby, które nie zostały określone. Wiele osób odczuwa nienaturalne zmęczenie lub inne dolegliwości często spowodowane nieznanymi zaburzeniami, których Medycyna Zachodnia nie jest w stanie zdiagnozować.
Medycyna chińska wspomaga się technikami badań Medycyny Zachodniej, takimi jak: badanie krwi, USG, RTG, MR i innych. Obie szkoły medycyny wzajemnie się uzupełniają.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak będę się czuć podczas i po zabiegach?
Większość ludzi odczuwa spokój i relaksuje się podczas ich wykonywania. Zabiegi są bezbolesne, całkowicie bezpieczne, a efektywność ich działania jest bardzo wysoka. Nie ma się czego obawiać, jednakże dla lepszego własnego samopoczucia na pierwszą wizytę można zabrać bliską osobę.

Czy terapia TMC powoduje efekty uboczne?
Mieszanki ziołowe zazwyczaj ich nie powodują, jednakże bywa tak, że są one celowo wywoływane przez terapeutę. Od czasu do czasu musimy pozwolić ciału na ponowna regulację, zatem minimalne efekty uboczne takie jak chwilowo gorsze samopoczucie czy luźny stolec, mają na celu zoptymalizowanie skuteczności leczenia. O takich skutkach pacjenci informowani są jednak przed podjęciem terapii.

Medycyna Chińska stosowana jest jako terapia wspomagająca przy:

 • chorobach dróg oddechowych,
 • chorobach układu krążenia,
 • chorobach układu trawiennego,
 • chorobach krwi,
 • chorobach nerek,
 • chorobach ginekologicznych,
 • chorobach skóry,
 • zaburzeniach układu odpornościowego,
 • zaburzeniach układu wydalniczego,
 • zaburzeniach metabolizmu,
 • zaburzeniach emocjonalnych,
 • zaburzeniach układu ruchowego,
 • zaburzeniach układu nerwowego.

TMC jest szczególnie skuteczna w leczeniu przewlekłych stanów chorobowych.

Sukces w działaniach terapeutycznych zależy od 3 elementów:

1. lekarza, który może przepisać zioła, zastosować akupunkturę, bańki, masaż, nauczyć ćwiczeń lub podać zalecenia dietetyczne,
2. współpracy pacjenta w realizacji zaleceń, dokonywaniu zmian stylu życia (dieta, ćwiczenia)
3. własnej edukacja pacjenta dotyczącej zdrowego stylu życia

Zadzwoń już teraz
+48 728 822 265