Terapia ziołowa TMC

Dlaczego warto korzystać z terapii ziołowej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Tradycyjna Chińska Medycyna jest prawdziwym lekarstwem pochodzącym z natury. Większość ziół nie ma żadnej toksyczności lub skutków ubocznych, w przeciwieństwie do zachodnich leków alopatycznych, w tym ekstraktów i leków tworzonych na bazie ziół przez farmakologię zachodnią.
Poprzez specjalny sposób obróbki, zioła dostosowujemy do konkretnych potrzeb pacjenta. Zioła w recepturze są dobierane w zgodności z zasadami hierarchii i z uwzględnieniem składników, które maja zminimalizować ewentualny niekorzystny wpływ niektórych, niezbędnych w recepturze ziół.

Zioła chińskie stały sie obecnie ogólnie dostępne , dzięki hurtowemu importowi do Europy, który od ponad 30 lat odbywa się w sposób legalny . Zioła te są preparowane i przechowywane w bardzo rygorystyczny sposób , podlegają w Chinach szczegółowej kontroli jakościowej i przepisom prawnym jeśli chodzi o eksport.

Chociaż obecnie,  ze względów   politycznych,  niedostępne są produkty pochodzenia zwierzęcego   a jedynie  roślinne , niemniej   jest ich ponad 400 . Natomiast   ziołolecznictwo zachodnie  używa  najwyżej  100 i to w dużej mierze w potraci  suplementów .

Skuteczność ziół chińskich jest bez porównania większa niż ziół zachodnich. Są one  przedmiotem co najmniej 60% badań naukowych z zakresu światowej biochemii i farmakologii.

Zioła chińskie są  stosunkowo tanie ,  ponieważ nie występuje tu  mechanizm   marketingowy   jak np. w suplementach gdzie  marketing pochlania  prawdopodobnie  ponad 90%  ceny rynkowej produktu .

Skuteczność nie zmniejsza się  wraz z  długim  okresem  stosowania  , ponieważ  receptury ziołowe są ciągle modyfikowane .

Medycyna Chińska  jest systemem  holistycznym, który  leczy cały organizm, a  nie tylko pojedynczą dolegliwość.  Zdefiniowany  efekt terapeutyczny  i skuteczność  TMC jest widoczna w wielu aspektach i potwierdzona badaniami klinicznymi .

Ilość poszczególnych ziół w mieszance jest znacznie większa  niż stosuje się to w zachodnim ziołolecznictwie. Dzięki temu jest więcej substancji czynnych w mieszance.

Należy podkreślić, że TMC nie zajmuje się leczeniem symptomów  ale doprowadzeniem ,  poprzez terapię ziołową,   do wzmocnienia i pobudzenia organizmu   do walki z chorobą aż do samowyleczenia .

Zachodnia medycyna   zajmuje niewątpliwie pierwsza pozycje w  takich  dziedzinach   medycznych jak:  niesienie   pierwszej pomocy , chirurgia ,diagnostyka  , podtrzymanie i ratowaniu ludzkiego życia z użyciem  współczesnej  technologii medycznej . Natomiast w leczeniu    przewlekłych  zapaleń , bólu,  chorób skórnych , zaburzeń  endokrynologicznych ,  gastrycznych , chorób hiperplastycznych , chorób przewlekłych,  stanów przed chorobowych ,    trudnych  i nieuleczalnych problemów zdrowotnych ,  Chińska medycyna   jest bardzo przydatna  a wręcz  niezastąpiona .

Korzystanie   z ziół w postaci naturalnej daje pewność , że nie ma w nich żadnych  środków chemicznych.   Składniki pochodzące od Natury są  w umiejętny sposób  skomponowane ,  by ich działanie było jak najbardziej efektywne a organizm wykorzystał je  w walce z chorobą .

E.A.K.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy na konsultacje do gabinetu lub udziału w turnusie terapeutycznym