Oczyszczanie organizmu

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU NATURALNĄ DROGĄ DO ZDROWIA I DŁUGOWIECZNOŚCI 
Ośrodek Terapii Naturalnej w Dworku Janowickim kolo Ciechocinka zaprasza państwa na 3 dniowy (2 noclegi) aktywny wypoczynek połączony w dieta, gimnastyka, prelekcjami z zakresu profilaktyki zdrowotnej  i prezentacjami kulinarnymi. Wolny weekend to wspaniała okazja by zadbać o swoje ciało i ducha.
Z

Nasz program pomoże państwu

 
  • gruntownie wypocząć  ale jednocześnie rozruszać swoje ciało,
  • oczyścić przewód pokarmowy i cały organizm,
  • zapoczątkować proces pozbywania się zbędnych kilogramów
  • poprawić nawyki żywieniowe
  • ocenić stan swojego zdrowia korzystając z diagnostyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Znajdujemy się na terenie gospodarstwa agroturystycznego Dworek Janowicki we wsi Kaźmierzewo, niedaleko Nieszawy i Ciechocinka, ok. 1km od trasy 91 Włocławek - Toruń. Dworek, malowniczo położony wśród pól i łąk , otoczony jest zabytkowym parkiem i oferuje wypoczynek na łonie natury, w kameralnej atmosferze wiejskiej rezydencji , gdzie czas płynie wolniej a ptaki śpiewają całą dobę.

 

Zgłoś się lub zadaj pytanie

Dozwolone pliki jpg,pdf

Zakwaterowanie
i baza rekreacyjna

Stylowe, XIX wnętrza dworu, wprowadzą państwa w nastrój minionej epoki a przestronne 1 i 2 osobowe pokoje, zapewnią wszelkie wygody teraźniejszości – łazienkę, TV, radio, dostęp do Internetu. Dysponujemy też dwupokojowym apartamentem rodzinnym.
Goście mogą korzystać z sali gimnastycznej, mini-siłowni, sauny, trampoliny, stołu do ping-ponga i basenu odkrytego (latem). Polecamy spacery po naszym rozległym i ciekawie ukształtowanym parku – miłośników bardziej aktywnego wypoczynku zapraszamy na Nordic Walking . Wieczorem można ogrzać się przy kominku w salonie lub skorzystać z sauny. Do dyspozycji gości są rowery i łódka.
Program

1.

Każdy dzień rozpoczynamy gimnastyką, na której uczestnicy zapoznają się ze specjalnie dobranymi ćwiczeniami taoistycznymi, tybetańskimi, ćwiczeniami oddechowymi i automasażem. Gimnastykę zakończymy krótkim biegiem po parku dającym intensywne natlenienie i energię przed śniadaniem.

2.

Podczas pobytu będą państwo mieli okazje spróbować kuchni dietetycznej opartej na warzywach i owocach, koktajli błonnikowych i zup warzywnych gotowanych według receptur Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Podczas prezentacji nauczycie się państwo sami je przyrządzać. Udowodnimy, że zdrowe posiłki mogą być łatwe do przygotowania, smaczne i zbalansowane energetycznie.

3.

W ciągu dnia przewidziane są prezentacje podstawowych zabiegów terapeutycznych TMC z uwzględnieniem różnych technik masażu, moksy czy stawiania baniek. Celem zabiegów jest wspomaganie naturalnego procesu oczyszczania organizmu i wydalania toksyn.

4.

W programie będą też intensywne spacery po parku (Nordic Walking), ćwiczenia na trampolinie, gra w ping-ponga, przejażdżki na rowerze i strzelanie z łuku.

5.

Każdy uczestnik będzie miał możliwość skorzystania z konsultacji z terapeutą Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, podczas której otrzyma ocenę stanu swojego zdrowia i dowie się jaki tryb życia i dieta są dla niego najlepsze aby pozostać zdrowym. Chętni otrzymają indywidualnie opracowaną terapię ziołową.

6.

Podczas prelekcji będzie zaprezentowany program rewitalizacji i edukacji zdrowotnej , którego przestrzeganie jest absolutnie niezbędne w celu zachowania zdrowia i życia i prawidłowej regeneracji Komorek. Wiedza na temat zdrowego stylu życia i żywienia jest obecnie bardzo rozbudowana a książek i teorii na ten temat tak wiele, ze często trudno wyrobić sobie własne zdanie i wybrać właściwą drogę aby uzyskać długotrwały pozytywny efekt zdrowotny. Dlatego tez, mimo ze nie ma jednej, uniwersalnej drogi pasującej dla każdego, przygotowaliśmy dla państwa zestaw informacji i wskazówek co robić i jak się odżywiać aby zachować zdrowie i sprawność fizyczną na długie lata.

7.

Wieczorami, po kolacji składającej się z pysznego koktajlu błonnikowego, będzie okazja skorzystania z tradycyjnej sauny (z tradycyjnym piecem na drewno), która sprzyja odchudzaniu i pozbyciu się toksyn przez skórę. Dodatkowo, aby zgodnie z zaleceniami medycyny chińskiej uwolnić więcej toksyn przez skórę stóp, przygotujemy dla państwa kąpiel ziołową dla stóp.

8.

Chętni, jeśli starczy czasu, będą mogli wybrać się na tężnie lub basen solankowy do Ciechocinka
Program przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn jak i kobiet w każdym wieku – dla osób starszych ćwiczenia będą dostosowane do ich możliwości. Na koniec każdy z uczestników otrzyma opis ćwiczeń do kontynuowania w domu, zalecenia dietetyczne i przepisy koktajli błonnikowych.
Cena: 790 zł. (w cenie zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym, wyżywienie i udział w programie)

Termin – od piątku do niedzieli

Prosimy o zgłaszanie chęci  uczestnictwa , termin będzie ustalony  jeżeli zgłosi się odpowiednia ilość uczestników.

Osoby zainteresowane pogłębieniem tematu i realizowaniem programu w formie rozszerzonej będą mogły uczestniczyć w  ll i lll części  warsztatów. Można także dołączyć  do organizowanych na bieżąco tygodniowych lub 14-dniowych Turnusów Terapeutycznych z Medycyną Chińską (z zabiegami).

Ośrodek Terapii Naturalnej
Kaźmierzewo 37,
87-732 Lubanie

Tel: 542513499

www.osrodekterapiinaturalnej.pl